Neden olmasın ki? Sadece cesaretle atılmış minik bir adım!

  Dan diye gireceğim konuya. Geçin karşıma ve gözlerimin içine bakarak “Dilşad bana hayallerini anlat.” deyin. Gözlerim nasıl dolu dolu olur… Saatlerce konuşabilirim hayallerim hakkında. O kadar çok dertliyim ki çünkü bu konuda. 

 • Başlamak için cesaretim yok. Korkuyorum bildiğiniz korkuyorum. Başlasam sonuna kadar başarılı olacağım, kendime güvenim tam ama ilginç bir korku…
 • Nereden başlayacağımı bilmiyorum.
 • Başlamam için karşıma minikte olsa fırsatlar çıkıyor ama ben o fırsatları kaçırmayı çok güzel başarıyorum.

  ⚠Wordpress’i ilk açtığımda diğer sosyal medya hesaplarımda olduğum gibi karamsar olmak yok demiştim. Yazım biraz karamsar gelebilir ama dertleşeceğim sizinle.

  Benim üç tane kocaman hayalim var. O hayallerimin adı “Neden olmasın ki sadece cesaretle atılmış minik bir adım.”

 1. İstemediğim bir bölümde (işletme) 3. sınıf öğrencisiyim. Sayısal zekam hiç yok. Sayısal dersleri toparlayayım dedikçe sözel dersler düşüşe geçiyor. İkisi arasındaki dengeyi bir türlü kuramadım. Hangi bölümde okumak isterdin diyecek olursanız “12 yaşımdan 20 yaşıma kadar hayalim gazetecilikti.” derim. Ama şuan iki sene önceki kadar büyük bir aşkla istemiyorum. Belki de işletmede geçen (heba olan) yıllarım gazetecilik hevesimi aldı götürdü. Ne yapmak istiyorum biliyor musunuz? Dünyanın en büyük sosyal medyacısı olmak istiyorum. İnternet benim hayatıma 10 12 yaşlarındayken eve ilk interneti bağlattığımızda girdi. İnternette ilk öğrendiğim şey basit web sitesi kurucularıyla web sitesi açmak oldu. İnstagram hesabı açar gibi web sitesi kuruyordum. (O derece kafayı yemiştim internetle 😄) Hatta bir kere ilkokulda sosyal sorumluluk projesi kapsamında küresel ısınmayı tüm sınıfları gezip anlatacaktım. Küresel ısınmayla ilgili okul içinde web sitesi açtım. Ahım şahım bir şey değildi ama okul beğendi. (Heralde minicik çocuğun elinden gelen bu dediler.) Çünkü internet dünyası benim için hobi değil… Deniz gibi düşünün interneti. Derinlere daldıkça farklı farklı balıklar, daha farklı bir dünya… İşte öyle bir şey benim içinde internet… Öğrenmek istiyorum ya internette yapılabilecek her şeyi… Bir insan düşünün ki instagrama gelen her güncellemeye mutlu olsun. (En çok ve ses getiren güncelleme instagrama geldiği için instagram örneğini verdim.)  -Ooo! Canlı yayın özelliği mi gelmiş? Allaaaahh! Ne güzel kullanırım şimdi ben bu özelliği!
 2. Senaryo… Uppsss! Sanırım bu biraz farklı bir hayal oldu. Ama yoldaki insanları gözlemlemeyi seviyorum… Onların konuşmalarına (istemeden 😊) kulak misafiri olmayı… O konuşmalardan aile hayatları, aşk hayatları üzerine aklımdan senaryolar uydurmayı severim… Belki de senaryosal (yeni bir terim uydurdum) zekam yoktur. Sadece çok fazla yerli dizi izlemenin verdiği hayal gücüdür, bilmiyorum. Ama öyle bile olsa neden bu hayal gücümü kendi senaryomu yazarak kullanmayayım ki? -Eveeeet, eveeettt! Biliyorum. Senaryo yazmak diyaloglardan ibaret değil, bi dolu tekniği var. Çok fazla bilgi birikimi gerektiriyor. Haa deyince senaryo yazılmıyor, gerekirse 2 3 seneni (belki daha fazla) sadece senaryona odaklı yaşaman gerek. Hepsinin farkındayım. Ama ben kendi senaryomu beyaz perde de görmek “istedikten” sonra “neden olmasın?
 3. İlerde kitap yazmak… Yazmak benim için yaklaşık bir aylık bir terim. Bir ay öncesine kadar yazmayı sadece ders notu çıkarmak olarak kullanıyordum. Şimdi bayaa bayaa kitap yazmayı düşünüyorum. İlerletmek istiyorum. Haziran başından itibaren burada kendi öykülerimi de yazabilirim. Yazmak konusunda çok hassasım… Öyle ki okuyacağım kitapları çok zor seçiyorum. Kişisel gelişim olmalı, bana bir şeyler öğretmeli, roman okuyacaksam sadece aşktan ibaret olmamalı… (Bu kriterlerde kitap öneriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz, beni tanıyanlar whatsapptan da öneri verebilir 😄✌) 

    Şimdi gelelim “Dilşad niye durduk yere birden yine hayallerim de hayallerim diye parladın?” sorusuna. İkü Kariyer Kulübü sağolsun… 3 günlük hem yorucu hemde aslında insana çok şey katan bir seminer programı düzenlediler. Bütün konuşmacılar iyiydi ama Dreamstalk tek kelimeyle müthişti. Hayalleri gerçekleştirmek üzerine kurulmuş bir şirket Dreamstalk… Sahneye çıkıp hayallerini anlatıyorsun ve onlarda ellerinden geldikçe gerçekleştiriyorlar. Benim tek yapmam gereken o sahneye çıkıp hayallerimi anlatmamdı. -Hadi Dilşad! Yen şu sahne korkunu. Anlat hayallerini… Alabilirsin o mikrofonu eline, sahneden korkma bu kadar! desemde kendime yapamadım. Nasıl pişmanım anlatamam… 😔

    Aslında artık gerçekten kendi yoluma bakmayı istiyorum. Bir yerden başlamayı… İlk olarak internet ya da sosyal medya alanında stajla başlayabilirim diye düşünüyorum… Ben böyle -Offff! Olmuyor gerçekleşmiyor hayallerim. diye sızlanıp adım atmadıkça hiçbir şey olmayacak. 

    Ben gerçekten hayallerimdeki mesleği yapmak istiyorum.  “Sevdiğin mesleği yaparsan hayatın boyunca çalışmamış olursun.” cümlesinde ki “Sevdiği mesleği yapanolmak istiyorum, “hayatı boyunca çalışmamış” kişi olmak istiyorum… 

    Kısacası “Neden olmasın ki sadece cesaretle atılmış minik bir adım.”

  Reklamlar

  Bir Cevap Yazın

  Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

  WordPress.com Logosu

  WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

  Twitter resmi

  Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

  Facebook fotoğrafı

  Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

  Google+ fotoğrafı

  Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

  Connecting to %s